Ładowanie strony
MENU

ŻEROM W YOUTUBE

PROJEKTY AKTUALNE

 

HERCULES

 
 DYPLOMY I CERTYFIKATY 

 

  


 


 

start /
serwis w tej chwili ogląda 11 osób
serwiszglossie

Żerom od lat w czołówce

 

Nasze Liceum utrzymało

  TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY  ,


ponownie plasując się na 

  11 miejscu   

 w województwie warmińsko-mazurskim  ,

w nowej edycji rankingu liceów przygotowanego przez fundację Perspektywy. 

 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy specjalizuje się w promocji polskiej edukacji i od 25 lat tworzy ogólnopolski ranking szkół różnego typu uwzględniający m.in. wyniki matur.
  
Dodał: Mirosław Gutowski       14 stycznia 2023r.
Wigilie klasowe i konkurs kolęd
22 grudnia był wyjątkowym dniem, w którym oczekując na święta Bożego Narodzenia, uczniowie przygotowali klasowe spotkania wigilijne. Tradycyjnie dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, obdarowywali prezentami i smakowali przygotowane przez siebie wigilijne potrawy przy śpiewie kolęd.  Ten przedświąteczny czas zakończył się w auli konkursem. Każda klasa  zaśpiewała zaaranżowaną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Najlepiej zaprezentowali się uczniowie z klasy 1c, drugie miejsce zajęła klasa 2c, a trzecie 1b. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim wykonawcom!

Foto: Klaudia Wojsiat

 

Dodał: Mirosław Gutowski       5 stycznia 2023r.
Narodowe Czytanie 2022

 

W dwusetną rocznicę publikacji " Ballad i romansów" Adama Mickiewicza, w naszej szkole zorganizowaliśmy wspólne czytanie ballady "Lilije".

 
Uczniowie klas drugich i trzecich poznali dzieło wieszcza w wielu odsłonach: wysłuchali utworu w wersji literackiej oraz muzycznej, obejrzeli także inscenizację ballady. Mieli okazję poznać talent plastyczny Michała Lidzińskiego, który wykonał plakat ilustrujący Mickiewiczowskiego bohatera.
W przedsięwzięciu wzięli udział: Julia Mon, Dominika Likszo, Natalia Mackiewicz, Bartosz Haraf, Michał Lidziński, Kacper Grygorowicz, Maciej Bykowski.
 
 
źródło informacji: SU

Narodowe Czytanie zorganizowała i uczniów przygotowała p. prof Katarzyna Zagajewska-Sycz

 

Dodał: Mirosław Gutowski       13 grudnia 2022r.
Wolontariusze Roku

 5 grudnia odbyła się Gala Wolontariatu 2022. Na uroczystość wręczenia wyróżnień zaproszone zostały również uczennice naszego Liceum.  

Patrycja Kruk z  klasy II B, Emilia Staśkiewicz z klasy III A oraz Karolina Bąk z klasy II C pomagały w nauce dzieciom w rodzinach zastępczych. Zostały docenione za szczególną aktywność, systematyczność i zaangażowanie.  

     

 Karolina Doskocz, Martyna Lewkowicz i Julia Kowalczyk z klasy II B. zostały wyróżnione za kilkumiesięczną pomoc niesioną uchodźcom z Ukrainy poprzez pracę w magazynie pomocy rzeczowej zwanym  "Apteką różności".  

   

Gratulujemy wyróżnionym wolontariuszkom i składamy ogromne podziękowania za Wielkie Serce.

>> Więcej informacji na stronie powiatu bartoszyckiego

p. prof. M. Kuzia
Dodał: Ewelina Story       7 grudnia 2022r.
PRZEGLĄD FILMÓW W LO !

 

Dodał: Mirosław Gutowski       30 listopada 2022r.
Świąteczny dar serca

    

Wzorem lat ubiegłych, w miniony weekend nasi uczniowie ponownie zaangażowali się  zbiórkę żywności organizowanej przez Bank Żywności oraz Caritas.

Zebraliśmy dotychczas dużo .....1496 kg, a następny weekend przed nami. Podziękowania wszystkim, którzy chcą dołożyć swoją cegiełkę aktywności w niesieniu pomocy, ludziom jej potrzebującym.
 
      
Dodał: Ewelina Story       29 listopada 2022r.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów

 

Najzdolniejsza młodzież z powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, elbląskiego, iławskiego, lidzbarskiego i nowomiejskiego spotkała się w środę 23 listopada w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Odbyła się tam uroczystość wręczenia dyplomów 62 stypendystom Prezesa Rady Ministrów.  W gronie tegorocznych stypendystów znalazł się uczeń naszej szkoły Bartosz Haraf.  Gratulujemy.

p. prof. D. Haraf

Dodał: Ewelina Story       28 listopada 2022r.
Spotkanie z p. Zbigniewem Lubiejewskim - naszym absolwentem i złotym medalistą olimpijskim z Montrealu
21 listopada mieliśmy przyjemność gościć zacnego absolwenta naszego Liceum, pana Zbigniewa Lubiejewskiego, który w 1976 r. w czasie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Montrealu  zdobył złoty medal w siatkówce. Olimpijczyk podzielił się z młodzieżą przeżyciami z tamtego okresu, gdy zdobywał laury, a także opowiadał, czym zajmuje się i jak spędza czas obecnie. Każdy mógł też dotknąć złotego medalu, który Pan Zbigniew przywiózł ze sobą.
Nasz Mistrz podarował szkole piłkę do siatkówki z autografami kolegów ze złotej drużyny, a uczniowie mieli okazję do zdobycia koszulek.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie w galerii foto. 

Dodał: Mirosław Gutowski       22 listopada 2022r.
PTI proponuje...

 

Dodał: Zbigniew Mielnik       21 listopada 2022r.
KLIKNIJ I ZAGŁOSUJ NA NASZE LICEUM

 

Już niewiele zostało do zakończenia głosowania plebiscycie WYBIERAMY SZKOŁĘ ROKU ogłoszonym
przez Gazetę Olsztyńską i Polska Times

 

--> kliknij i zagłosuj na NASZE LICEUM 

 

 

 

Dodał: Mirosław Gutowski       19 listopada 2022r.
English Qualifications

 

 
    Po raz kolejny nasze liceum zostało certyfikowanym partnerem programu British Council Addvantage, a tym samym posiada prawo rejestrowania kandydatów na egzaminy Cambridge English Language Assessment (YLE, FCE, CAE, CPE, etc.). British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej, dlatego też członkostwo w tym programie jest dużym wyróżnieniem dla naszej placówki i może przyczynić się do jeszcze liczniejszych sukcesów naszych uczniów w dziedzinie edukacji językowej.
p.prof. Eliza Argalska
Dodał: Zbigniew Mielnik       3 listopada 2022r.
Wycieczka do Gdańska

   

21 października odbyła się wycieczka do Gdańska klasy 2b i 2d. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Muzeum ll Wojny Światowej, które zaskakuje atrakcyjnym przekazem historycznym. Następnie, z pomocą przewodnika zwiedziliśmy historyczną część Gdańska, poznając ciekawostki dotyczące przeszłości tego miasta. Spacer ulicą Długą doprowadził nas do galerii, w której zjedliśmy obiad. Mimo nie najlepszej pogody, dobry humor nas nie opuszczał, a autobus do samego powrotu do Bartoszyc wypełniony był śmiechem i śpiewami.

 

Karolina Doskocz 2B

        

 

Dodał: Ewelina Story       2 listopada 2022r.
Udział w projekcie

Szkoła bierze udział w projekcie Kulczyk Foundation i marki Rossmann „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”.

Według badań przeprowadzonych w 2020 roku przez firmę badawczą Difference, na zlecenie Kulczyk Foundation, co piąta uczennica opuszcza lekcje ze względu na brak odpowiednich środków higienicznych podczas menstruacji.

W roku szkolnym 2021/2022 programem „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” zostało objętych 96 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Zapewniono w nich roczny zapas podpasek dla uczennic. Dodatkowo w każdej szkole biorącej udział w programie funkcjonował „Wolontariat Kulczyk Foundation”, dzięki któremu uczennice promowały wiedzę o menstruacji. Dążyły tym samym do tego, by odtabuizować temat wśród swoich koleżanek i kolegów. Nauczyciele z kolei otrzymali specjalnie opracowane materiały edukacyjne dotyczące dojrzewania i menstruacji, które omawiali z uczennicami i uczniami podczas lekcji czy godzin wychowawczych.

W roku szkolnym 2022/2023 realizowana jest II edycja programu. Tym razem uczestniczą w nim 224 szkoły z całej Polski, do których łącznie trafiło ponad 1,6 miliona podpasek. Podobnie, jak w trakcie I edycji, uczennice i uczniowie angażują się w wolontariat, szerząc świadomość o tematach związanych z menstruacją. Robią to pod nadzorem pedagogów wybranych do koordynowania programu w poszczególnych placówkach. Z kolei materiały edukacyjne o dojrzewaniu i miesiączce zostały wzbogacone o nowe treści, które będą poruszane na lekcjach i godzinach wychowawczych we wszystkich szkołach objętych programem.

https://kulczykfoundation.org.pl/aktualnosci

https://kulczykfoundation.org.pl/aktualnosci/Wydarzenia

 

 

Dodał: Elżbieta Monkiewicz       30 października 2022r.
WIZYTA W SEJMIE RP
Dodał: Zbigniew Mielnik       28 października 2022r.

96,35 %

ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2021r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81
ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
Rada Rodziców
konto Rady Rodziców przy LO
Bank Spółdzielczy w Bartoszycach
56 8855 0004 2001 0235 9474 0001
CERTYFIKATY